10-oji tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai”

Meno galerija "Drobė"

Prabėgo dveji metai ir Kauno vasarą vėl užlies akvarelės spalvos. 10-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai 2024. X // TEN“  parodų atidarymai ir susitikimai su organizatoriais ir autoriais vyks:
2024 m. liepos 12 d., penktadienį, 17.00 val.
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“, Drobės g. 62, Kaune. Paroda veiks iki 2024 m. rugpjūčio 17 d.
Bienalėje dalyvauja daugiau kaip 60 autorių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos, Danijos ir Izraelio. „Nedaug nutolome  nuo pradinės idėjos – į tarptautinį akvarelės sambūrį sukviesti visų pirma aplink Baltijos jūrą esančių šalių menininkus, taip tęsiant nuo 1968 metų rengtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos akvarelės trienalių tradicijas, plėtotas Latvijos menininkų iki XX a. pabaigos ir po pertraukos atgaivintas Lietuvoje, 2006-aisiais surengus pirmąją tarptautinę parodą pavadintą „Baltijos tiltai“. Tačiau per du dešimtmečius išsiplėtė temų ratas bei parodose demonstruojamų kūrinių technikos ir medžiagos. Šiemetinėje parodoje vėl bus fotografijos ir akrilo, objektų ir koliažų, apmąstančių akvarelę ir sukurtų dedikuojant juos esminėms šios tapybos technikos savybėms – skaidrumui, peršviečiamumui, sluoksniams ir liejimui(si)“, –  sako bienalės idėjos autorius dailininkas akvarelininkas Eugenijus Nalevaika.
2024-ųjų bienalės „Baltijos tiltai. 2024. X // Ten“ paroda (kuratorius  Eugenijus Nalevaika) vertins ir analizuos tariamą atstumą nuo „čia (dabar) iki ten (taškas X atgal ir / ar pirmyn)“, o pavadinimas „Ten // X“ koduoja ir kitas prasmes – antraštėje simboliškai slypi 10-kai „dešimt“, X – romėniškas skaitmuo, reiškiantis 10 (dešimt).
Skip to content