9-oji tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai” kviečia patirtims

9-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ parodos tema PATIRTYS .

 

Paskutiniųjų dvejų metų laikotarpis nuo 2019-ųjų pabaigos gali būti įvardijamas ir apibūdinamas įvairias epitetais: „sudėtingi metai“, „neįprasti laikai“, „pokyčiai, prie kurių reikia prisitaikyti“, „iki šiol nepatirtos situacijos“. Kai kuriems šie metai išties buvo kupini reikšmingų pokyčių, sprendimų, paskatinusių imtis iki šiol nepažintų veiklų ar ryžtingų veiksmų, suteikę papildomų postūmių kūrybai ir naujiems dalykams. Kai kurie iš mūsų neapsiėjo be skaudžių išgyvenimų, ko gero, visus palietė ir sukrėtė 2022-ųjų vasarį prasidėjusi aktyvi ir nesuvokiamai žiauri agresija Ukrainos atžvilgiu. Tačiau neišvengiamai visi įvykiai mūsų gyvenime ir šalia mūsų turi mums vienokios ar kitokios įtakos, nugula prisiminimuose, įsikuria pasąmonėje ir formuoja mūsų patirtis. Dažnai vėliau visos patirtos situacijos, išgyventos emocijos formuoja mūsų elgesio modelius, turi įtakos nuomonės susiformavimui, vertinimams, ir tikėtina, kad veikia menininko kūrybinės raiškos lauką. Pandeminiai suvaržymai ne visiems buvo tapę neigiamais apribojimais. Kai kam kaip tik suteikė laiko ir laisvės atsidėti tik kūrybai, tuo tarpu kitiems, tokia „priverstinė laisvė“, priešingai, tapo kone ribojančia aplinkybe ir slogiai apsunkino kūrybinius pasirinkimus. Tačiau neabejotinai tai turėjo įtakos patirtims ir paliko pėdsaką kūriniuose.

                                  Kiti „akvarelinių patirčių“ aspektai: vandens savybė „prisiminti“ informaciją; akvarelės pigmentų kūrimo istorija ir gamybos ypatumai, kai spalvai išgauti naudojamos natūralios medžiagos (mineralai, medus, smulkintos uolienos ir pan.) ir tokiu būdu į paveikslą „atsinešama“ ilgas istorija; akvarelės „neilgaamžiškumo“ mitas, kartais turintis įtakos dailininkų apsisprendimui pasirinkti kitas raiškos priemones; menininko asmeninio kelio atspindžiai popieriaus lakštuose, atskleidžiantys kūrybos raidą; galiausiai – aktualijos šalia mūsų, taip pat dažnai persikeliančios į kūrinių siužetus. Visa tai taip pat gali būti įvardijama patirčių terminu. Mokslininkai sako, kad kai kurios patirtys gali būti žmogui žalingos ir stabdyti jo norą keisti ar lanksčiai reaguoti į besiklostančias situacijas. Galbūt menininkai yra pasiryžę apmąstyti bei pavaizduoti ir tai? Visas akvarelines patirtis šiemet išvysite bienalės parodose.

 

 

9-oji tarptautinė akvarelės bienalė “Baltijos tiltai. 2022. Patirtys” kviečia į parodų atidarymus

PATIRTYS 
2022 m. rugsėjo 9 d., penktadienį //

17 val. // Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus galerija ZOO, Laisvės al. 106, Kaunas
19 val. // Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerija „Drobė“, Drobės g. 62, Kaunas

 

2022 m. rugsėjo 10 d., šeštadienį //
14 val. // „Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
16 val. // DVIESE: JĀNIS SPALVIŅŠ (1948-2021), IEVA SPALVIŅA, Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12, Kaunas

Skip to content