Donaros Manuk personalinė paroda „Spalvoti kūnai”

Meno galerija "Drobė"

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ rugpjūčio 4 d., 18 val. atidaroma Donaros Manuk tapybos aktų paroda „Spalvoti kūnai“.

Tapytojos Donaros Manuk akto tapymas – tai intymus momentas, nes apsinuogindamas žmogus tampa tikras. Pasak jos: „Jis nebėra prisidengęs kauke ar etikete. Kūnas skleidžia energiją, spalvą, toną, o tapyba atliepia šią informaciją. Sumanytas, suplanuotas spalvas keičia kūno pareikalautosios – teptukas sumaišo tas spalvas, kurias kūnas spinduliuoja.“ Kaip teigia dailėtyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė: „Donaros tapyba drąsi ir atvira, tačiau ja niekada nesiekiama šokiruoti, atsisakoma žaisti pigiais triukais. Menininkė per tapybą išsisako – žemė yra tvirtai po kojomis, nereikia savimi abejoti ar per rimtai traktuoti gyvenimo. Donara turi tvirtus pagrindus. Ji gali sau leisti išrangyti kūnus pagal sumanytą eskizą ir, svarbiausia, įsiklausyti ir išgirsti, ką jie sako, bei pagal tai koreguoti pirminę idėją.“

Parodoje žiūrovas kviečiamas pastebėti menininkės suręstas metaforas, alegorijas, asociacijas, autentiškus simbolius. Įžvelgti intriguojančius siužetus, ne tik užkabinančius, bet ir gebančius su žiūrovu palaikyti ilgesnį pokalbį.

„Tapant aktus linija ir spalva tampa mano pagrindinis variklis.“ – sako Donara Manuk.

Parodos atidarymas: 2023 m. rugpjūčio 4 d. 18 val.
Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.
Adresas: Meno galerija „Drobė“, Drobės g. 62-308.

Skip to content