Sigitos Dackevičiūtės instaliacijų paroda „(Ekologinės) alteracijos“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) nuo 2021 m. vasario 26 d., penktadienio, vyksta Sigitos Dackevičiūtės instaliacijų paroda „(Ekologinės) alteracijos“.

Sigitos Dackevičiūtės instaliacijos vienija keletą išeities taškų. Tai dėmesys procesams (priešingai nekintančioms, įsitvirtinusioms būklėms), „tapsmas kitu“ (bandymas pabūti paribiuose, ar tiesiog „kito kailyje“) bei įprastų hierarchijų kvestionavimas ar ironiškas požiūris. Alteracijos – tai nedideli, kartais vos juntami išvaizdos, būklės, struktūros pokyčiai, muzikoje – garso pasikeitimas tonu ar pustoniu.

Instaliacijų meninio tyrimo linijos vingiuoja per ekologines temas ir gamtos bei technologijų sandūras. Kūrinių motyvai atsirado iš autorės asmeninių patyrimų, įvairių susidūrimų ekologiškai jautriuose kontekstuose, jutimo intensyvumų ir pokyčių. Kūriniai nepateikia atsakymų, tik bando atskleisti sudėtingą šiuolaikinio žmogaus santykį su gamta. Tematinę įtampą palaiko formų, medžiagų ir ritmų kontrastai: plaukiančios poliesterio formos ir plokštuminė, sustabdyta judesio plastika, aštrios tarsi pjūklo ašmenys metalo briaunos ir pūkuotas (tikras-netikras) kailis, stačiakampiai kompiuterinių kodų ritmai žydroje ekrano šviesoje ir augalijos pasaulio natūralios struktūros. Skirtingos formos ir ritmai įvairiai sąveikauja su vaizdinių referencijomis: sustiprina jas arba kontrastuoja, sukurdami papildomų, prieštaringų reikšminių klodų.

Atskiri instaliacijų blokai jau buvo eksponuoti ankstesnėse parodose, čia jie išvystyti iki užbaigto projekto.

Sigita Dackevičiūtė – dailininkė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 1983 m. baigė Valstybinį dailės institutą, skulptūros specialybę. Kuria skulptūras, instaliacijas, skaitmeninę grafiką, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje (2004–2020 m. darbus eksponavo daugiau nei 60 grupinių skulptūros ir grafikos parodų). 2013–2018 m. surengė kelias personalines parodas ir instaliacijų ekspozicijas dviejų/trijų autorių parodose Vilniuje ir Kaune.

Paroda „(Ekologinės) alteracijos“ veiks iki 2021 m. kovo 28 d.

Dėl karantino ribojimų KKKC Parodų rūmų durys vis dar užvertos, tačiau
vykstančias parodas bus galima aplankyti nepaliekant namų – lankytojai netrukus turės
galimybę persikelti į Parodų rūmų ekspozicines erdves virtualaus turo pagalba!

Skip to content