KAUNAS 2022

Projektas „100 Kauno (at)vaizdų”

Kaune ir Kauno rajone tebestovi ne vienas tarpukario modernizmo architektūros pastatas, pilnas pamirštų istorijų ir nutikimų. Kauno menininkai dalyvauja unikaliame projekte ir išlaisvina tokių namų istorijas bei papasakoja jas skirtingomis meninės išraiškos priemonėmis. Projekte menininkai kuria tiek individualiai, tiek ir su vietos bendruomene.

Projekto tikslas – atskleisti Kauno modernizmo architektūros ir dailės santykį tarpukario, savitos Kauno meno mokyklos ir istorijos vystymosi laikotarpiu ir pateikti dabar kuriančių menininkų šių istorijų versijas. Projektas „100 Kauno (at)vaizdų” yra menininkų istorinis – kultūrinis tyrimas, 100 istorijų kolekcija. Projekto modelis – įvietinto meno kūrinių tinklas, meno kūrinių – parodų pristatymo menininkų dirbtuvėse sesijos, vieno kūrinio parodos viešose ir privačiose miesto ir rajono erdvėse, taip pat keičiamos parodos menininkų interjeruose.

Šiuo projektu siekiama atkurti gyvo bendravimo tradicijas, skatinant atvirų kūrybinių dirbtuvių ir įdomių autentiškų interjerų bei eksterjerų prieinamumą, lankymą ir diskusijas ekskursijų metu. Kūriniai viešose ir privačiose erdvėse bus eksponuojami ne trumpiau nei iki 2022m. pabaigos.

Projektą organizuoja LDS KS menininkų skyrius. Projektas yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.

Projekto menininkai:
Rebeka Bruder

Lukas Šiupšinskas

Audronė Andrulevičienė

Valda Verikaitė

Julija Pociūtė

Gintautas Vaičys 

Kristina Ancutaitė 

Gediminas Šibonis

Gvidas Latakas

 

Skip to content