2021 m. spalio 26 d. (antradienį) 17:30 val. Kauno Perkūno name-muziejuje (Aleksoto g. 6) atidaroma Kristinos Čivilytės personalinė paroda „Bičių vaškas“.

2021 m. spalio 26 d. (antradienį) 17:30 val. Kauno Perkūno name-muziejuje (Aleksoto g. 6) atidaroma Kristinos Čivilytės personalinė paroda „Bičių vaškas“.

Paroda veiks iki gruodžio 3 d.

Kviečiame apsilankyti!

Muziejaus darbo laikas: I-V 10-17 val.

Paroda „Bičių vaškas“ – ypatingame Kauno pastate – XV a. Hanzos pirklių kontoroje – senovės gotikiniame Perkūno name. Čia vyko prekyba LDK iš Kauno į kitus Hanza miestus (Vokietijos, Prūsijos, Livonijos) – tame tarpe vašku, mediena, medumi, linais, vynu, kailiais… Visai čia pat, prie Rotušės atrastos seniausios Europoje išlikusios XV a. vaško lydymo krosnys, ruošusios bičių vašką eksportui į Vakarų Europos miestus. Tuo metu Lietuva gausiai tiekė vašką ne tik žvakių gamybai, bet ir rašybos lentelėms gaminti, varpų, raktų bei patrankų liejybai bei kitoms reikmėms.

Šiame originaliame senoviniame Kauno Perkūno name meno keliu susijungia praeitis ir dabartis, šaknys ir civilizacija, bičių ir žmonių visuomenės gyvenimo atspindžiai. Tai ypač svarbu dabar, kai ieškoma kažko pastovaus ir amžino…

Parodos paveikslai sukurti naudojant specialią vaško techniką, natūralias gamtos medžiagas, pasitelkiant ir bičių kūrybą. Svarbūs ritmai, dinamika, atsikartojimai, ciklai, nuolatinis judėjimas. Iškyla tobulos mikrovisuomenės – bičių sistemos aplinka. Iš dalelių susideda korio vaizdas, kuriame yra visas gyvenimas. Kyla mintys apie sistemas, ryšius, gamtos poveikį žmogaus jausenai ir jo vaizduotei. Juk ir šiuolaikiniame pasaulyje vienos sistemos įtakoja kitas, yra susijusios, kuria ir yra kuriančios, sąveikaujančios. Bičių bendruomenė gyvena pagal sistemišką, griežtą struktūrą, turi aiškų funkcijų pasidalinimą. Ši sistema priklausoma ir nuo kitų sistemų – medžių, augalų, oro švaros, jautriai reaguoja į pokyčius ir gali lengvai išnykti. Nėra griežtų ribų tarp gyvūnų ir augalų, gyvosios ir negyvosios gamtos. Jeigu išnyktų bitės, medžių ir žmonijos išgyvenimui kiltų grėsmė. Tai, kad mes esame sistemos dalis, ir kad mūsų aplinka taip pat sudaryta iš dalelių, įkvepia kurti paveikslus ir objektus.

Kristina Čivilytė yra baigusi Vilniaus dailės akademijos Tapybos magistrantūrą, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja parodinėje veikloje. 2018 m. lapkritį Kristina Čivilytė dalyvavo tarptautiniame menininkų simpoziume Pilanyje, Indijoje, 2019 m.- jungtinėje parodoje Atėnuose, Graikijoje. 2021 anotacija Paroda Bičių vaškas.

 

Skip to content