Apie mus rašo LRT

Šančiuose – nauja galerija: suteiks erdvę menininkams išplaukti į platesnius vandenis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2022.02.03 23:16

Nauja meno erdvė Kaune ir pirmoji paroda joje – Šančiuose galeriją atidaręs Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius kasmet joje planuoja surengti apie 10 parodų, padėti menininkams įgyvendinti kūrybinius sumanymus.

Naujoje meno galerijoje „Drobė“ atidaryta pirmoji paroda taip ir vadinasi – „Paroda Nr. 1“. Darbų – 451. Tušti lapai – prisiminti išėjusius narius, kurie sąjungai priklausė nuo 1989-ųjų. Parodos kuratorė Violeta Krištopaitytė-Jovienė sako, kad dalyvauti parodoje sutiko didžioji dalis skyriaus narių, kurie kiekvienas savo A4 formato lape prisistato, pasakoja apie laikmetį ar apie savo santykį su dailininkų sąjunga.

„Prisistato ne tik per portretus, tai ne tik savistaba, yra ir laiškų, yra labai nuoširdžių pasakojimų apie save, yra ironiškų, yra tokių saviidentifikacijos ženklų nuo senųjų laikų, kai buvo pirštų antspaudas, herbas iki QR kodo, šiuolaikinių tokių technologijų“, – pasakoja parodos kuratorė.

Nauja meno erdvė Kaune: pirmoji paroda skirta pristatyti Lietuvos dailininkų sąjungos narius

Nauja Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerija atidaryta Šančiuose, viename iš verslo centrų, buvusiame „Drobės“ fabrike . Skyrius daugiau kaip tris dešimtmečius veikė pastate Rotušės aikštėje – Senamiestyje liko galerija „Meno parkas“ ir keli kabinetai, kitos erdvės išnuomotos.

„Kai kas buvo labai skeptiškai nusiteikę, kaip čia, sako, jūs dailininkai išeinat iš centro, iš Senamiesčio. Mes tik laikinai, kad sutvirtėtume, kad ten remontus pasidarytume. Pinigų nėra ir nėra kur eksponuotis dailininkams. Kur jam pasireikšti, o dailininkas jeigu nesirodys, jis žuvęs yra“, – LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus narys Jonas Venckūnas.

Pernai skyriaus pirmininku išrinktas Ignas Kazakevičius įsitikinęs, tokių erdvių Kaune trūksta ir „Drobėje“ jis planuoja įvairias veiklas.

„Jungtinės parodos, personalinės parodos, jaunųjų autorių prisistatymai, bet kokiu atveju, tai bus arba ženklūs reiškiniai Kauno meno kultūroj arba kūrybinių iniciatyvų ugdymas, palaikymas ir vystymas prieš paleidžiant į eterį, į platesnius vandenis“, – teigia I. Kazakevičius.

Tai yra 10-oji Dailininkų sąjungos galerija Lietuvoje. Pirmoji paroda „Drobėje“ veiks iki vasario 20-osios. Per metus čia planuojama surengti apie 10 parodų.

2022.01.20 09:41
Jūratė Anilionytė

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1606397/sanciuose-nauja-galerija-suteiks-erdve-menininkams-isplaukti-i-platesnius-vandenis

Skip to content