Putvinskio g. 42, Kaunas
Meninė lauko vartų instaliacija – "G–kodas"
Menininkas- Gediminas Šibonis
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius, drauge su „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022-Modernizmas ateičiai“ pristato projektą „100 Kauno atvaizdų“.
Kauno gyventojų ir svečių laukia įvietintų meno kūrinių ir kuruojamų parodų ciklas įvairiose tarpukarį menančiose erdvėse Kaune ir Kauno rajone. Meninkai, atlikę istorinį-kultūrinį tyrimą instaliavo po vieną kūrinį, dedikuotą konkrečiai istorinei Kauno asmenybei, pastatui, butui ar viešai erdvei. Tai miesto istorijos išgirstos, pamatytos ir papasakotos per asmenines interpretacijas.
Šiuo projektu siekiama atgaivinti gyvo bendravimo tradicijas, skatinti atvirą kūrybinių dirbtuvių, autentiškų interjerų bei eksterjerų prieinamumą, lankymą ir diskusijas. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į pristatymus menininkų dirbtuvėse, vieno kūrinio parodas viešose ir privačiose miesto bei rajono erdvėse. Planuojamos ekskursijos po pasirinktus „100 Kauno atvaizdų“ objektus.
Menininkas Gediminas Šibonis, adresu Putvinskio g. 42, Kaune, sukūrė meninę lauko vartų instaliacija – „G–kodas”. Šiuo projektu menininkas atkreipia dėmesį į išorinę pastato architektūrą, puošiančią Kauno miestą. Ragina stabtelėti, pakelti akis ir aiktelėti iš nuostabos. Kiek daug nepastebime ir nematome skubėdami, praeiname pro architektūros „lobius“. Pagrindinė šio kūrinio koncepcija – prarasto ir būsimo laiko paieškos. Formų paprastumas archajiškos kontekste. Subtilūs faktūrų labirintai, rankų prisilietimo žymėmis, linijos ir ženklai. „Savo kūriniui pasirinkau seniausią pastatą V.Putvinskio gatvėje, apie kurio statybą bei istorija nėra daug autentiškos medžiagos. Žinoma tai, kad statybos truko ilgai ir buvo baigtos 1896 metais. Pastato apdailoje galima rasti daug eklektiškų detalių, nuo bizantinių apdailos elementų, skulptūrinių kartušų, kolonų, iki kalvio darbo turėklų ir ažūrinių įvažiavimo vartų fragmentų..
Išlikusiai ažūrinei kalvio darbo vartų daliai pasiūliau draugystę… aukso spalvos identišką atspindį iš šiuolaikiškos medžiagos. Tai tarsi dviejų epochų sąlytis ar pokalbis…centrinėje kūrinio dalyje įkomponavau sumodernintą apvaizdos akį, kuri tarsi stebi epochas ir civilizacijas, autentišką jų praeitį, bei laike neapibrėžtą ateitį, o gal viltis ir neviltis paskęstančias tikro žvilgsnio
erdvėje…. Džiaugiuosi, kad savo minimaliu, darbu prisidėjau prie šio projekto.“ Savo kūrybinio įkvėpimo mintimis dalinasi autorius.
Meninko Gedimino Šibonio pagrindinė kūrybos koncepcija – prarasto ir būsimo laiko paieškos. Formų paprastumas archaikos kontekste, dideli formatai, subtilūs faktūrų labirintai, rankų prisilietimo žymės, linijos ir ženklai. Gedimino Šibonio darbų yra įsigijęs Čiurlionio muziejus, Uppsalos kultūros skyrius, meno kolekcininkai – madame Bizott, Alan Marshalik, Analize Rewer.
1996 m. laimėjąs premija parodoje – Salon de L’Academie des peintures des L’ Europe centrale – Paryžiuje.