KAUNAS kultūros sostinė 2022 projektas 100 Kauno atvaizdų / GINTAUTAS VAIČYS – „ŽMOGAUS SILUETAS”

Poilsio g. 5, Kulautuva

Verslininko R. Polovinsko vasarnamis

Lauko instaliacija prieš Kulautuvos seniūnijos pastatą

Menininkas – Gintautas Vaičys

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius drauge su „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“ pristato projektą „100 Kauno atvaizdų“.

Kauno gyventojų ir svečių laukia įvietintų meno kūrinių ir kuruojamų parodų ciklas įvairiose tarpukarį menančiose erdvėse Kaune ir Kauno rajone. Menininkai, atlikę istorinį-kultūrinį tyrimą, instaliavo po vieną kūrinį, dedikuotą konkrečiai istorinei Kauno asmenybei, pastatui, butui ar viešajai erdvei. Tai miesto istorijos, išgirstos, pamatytos ir papasakotos per asmenines interpretacijas.

Šiuo projektu siekiama atgaivinti gyvo bendravimo tradicijas, skatinti atvirą kūrybinių dirbtuvių, autentiško interjero bei eksterjero prieinamumą, lankymą ir diskusijas. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į pristatymus menininkų dirbtuvėse, vieno kūrinio parodas viešosiose ir privačiose miesto bei rajono erdvėse. Planuojamos viešos ekskursijos po pasirinktus „100 Kauno atvaizdų“ objektus.

Skambiu Gulbių kurorto vardu tarpukario Lietuvoje buvo vadinama viena gražiausių ir tyriausio oro vasarviečių – Kulautuva. „Kulautuvos oras iš tikrųjų puikus. Ne iš vieno gydytojo teko girdėti, kad Kulautuva – geriausias Lietuvoje oro kurortas, šiuo atžvilgiu beveik neturįs konkurentų.“ ( https://autc.lt/architekturos-objektas/?id=1526)

Kulautuvos senojo laiko dvasią saugojo modernios vilos ir vasarnamiai, vėliau atitekę poilsio namams ir tuberkuliozės sanatorijai.

Instaliacijos autorius Gintautas Vaičys dalijasi vaikystės prisiminimais – apie metus, praleistus Kulautuvos vaikų sanatorijoje „Kregždutė“. Prie mažo geltono namuko pušyne (čia dabar įsikūrusi Kulautuvos seniūnija) iš atminties išnyra Mokytojas, pasakojantis vaikams, kaip kalbasi medžiai, kai jų niekas negirdi, apie į miško glūdumą vedančius takelius ir nuotykius, apie ošiančio pušyno dovanojamą gyvybę. Skulptūra, sukurta Kulautuvai, vaizduoja žmogaus siluetą su medžio formos ažūru, krūtinės (plaučių) srityje. Tai kvėpuojančio, grąžinančio sveikatą, saugančio Kulautuvos pušyno simbolis.

Instaliacijos autorius G. Vaičys – žymus lietuvių meno atstovas, kuriantis objektus tarp skulptūros ir tapybos, videofilmus, fotografijas bei instaliacijas. Autoriaus darbų yra MO muziejuje, M. K. Čiurlionio muziejuje, „Grunwald Art kolekcijose“ (Olštynas, Lenkija), „Samuolis Art kolekcijoje“ (Kaunas), Šviesos muziejuje (Pultuskas, Lenkija), privačiose Lietuvos ir užsienio kolekcijose.

Video:https://www.youtube.com/watch?v=Y0cH-kjfsY4

Darbų kolekcija

Gintautas Vaičys - "Žmogaus siluetas"
Gintautas Vaičys - "Žmogaus siluetas"
Gintautas Vaičys - "Žmogaus siluetas"
Gintautas Vaičys - "Žmogaus siluetas"
Gintautas Vaičys
Skip to content