100 Kauno atvaizdų – spaudoje

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius kartu su Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 vykdo projektą „100 Kauno atvaizdų”. Apie vieną iš projekto kūrinių – Kristinos Ancutaitės „Žemaitę”, praneša Kauno diena.

Kauno gatvės meno galerija toliau pildosi: sienoje įamžinti Žemaitės motyvai

2022-11-25 12:34:00Kauno.diena.lt inf.

Kaunas tikrai turi didelę ir įvairią gatvės piešinių kolekcija. Skelbiama, kad dar vienas kūrinys papildė šią galeriją, tad kauniečiai ir miesto svečiai turės šią vietą pasižymėti savo maršrutuose.

Kauno miesto savivaldybė skelbia, kad mieste atsirado dar viena gyva siena. Ant jos menininkai nutupdė piešinį „Žemaitė – žodžių audėja“.

„Žemaitės istorijos tarsi lietuviškais tautiniais raštais išmarginti audiniai įsipynė į mūsų gyvenimus, buitį, gatves, meną. Rašytoja tapo simboliu lietuvės moters, kuri savo nenuilstančiomis rankomis išaudė pasakojimus mūsų širdyse“, – taip kūrinį pristatė miesto atstovai.

Monochrominė kompozicija atlikta naudojant vieną populiariausių Lietuvos tautodailėje geometrinių raštų – katpedėlę. Piešinio technika pasirinkta gyva ir pulsuojanti, tarsi sudarytų įspūdį, kad dailininkas ką tik padėjo teptuką, bet turi dar sugrįžti.

„Piešinio tikslas – atkreipti praeivių dėmesį į gatvių pavadinimus bei įkvėpti domėtis ir sužinoti kažką naujo. Žmonių gyvenime – tai tiesiog vietos „vardai“, bet net ir mažos gatvelės kuria savo istorijas bei legendas, kurios gali atgimti kiekviename iš mūsų čia ir dabar“, – pasakojo kūrinio autorė Kristina Ancutaitė. Naująjį gatvės meno piešinį galima rasti Žemaitės g. 8.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/kauno-gatves-meno-galerija-toliau-pildosi-sienoje-iamzinti-zemaites-motyvai-1104095

 

Skip to content