Liko pėdos pas Pelėdas

Rugsėjo 3d. Pelėdų kalne (Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete) praūžė dar vienas „Meno piknikas”. Tai tradicija tapęs Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamas rudeninis renginys.

Šiais metais renginys pasitiko lankytojus šūkiu „Nešk pėdas pas pelėdas”, o jas atnešę – galėjo išbandyti savo meninius sugebėjimus gausybėje dirbtuvių ir edukacijų.

LDS Kauno skyriaus keramikų sekcija pristatė „Artišokų pievelę” – čia pat, Pelėdų kalne glazūruoti keraminiai artišokai buvo pašauti į pečių, karšti dirbiniai ištraukti lauk ir įdėti į sandarų indą su pjuvenomis. Įvykus redukcijai, gaminiai įgavo unikalius raštus ir spalvą. Toks procesas vadinamas RAKU.

Šalimais vyko lipdymo dirbtuvėlės ir demonstruojama žiedimo technika, kurią galėjo išbandyti visi norintys. Meistriškai žiedžiantis, tikras profesionalas, keramikas Gediminas Šibonis mokė žiūrovus kaip reikėtų molį įcentruoti ir dalino kitus praktinius patarimus.

Kiek tolėliau, popieriaus edukaciją „Baltame lape sugula istorijos” vedė Prienų krašto muziejus. Edukacijos metu buvo galima susipažinti su popieriaus atsiradimo istorija, vandens ženklų naudojimu ir pasigaminti savo filigraną.

Greta esantis takelis pavirto į tikrą meno taką. Profesionalai Tomas Stanaitis ir Kęstutis Michailovas nupaišė optinę iliuziją sukūrusią smegduobę. Tokio tipo piešinys, dar vadinamas anamorfiniu tapo kultine foto vieta. Už kelių žingsnių ir vandens lipo aštuonkojis – tai dar vienas šių autorių kūrinys.

Meno take piešinius kūrė žymus menininkas Gintautas Vaičys su Kauno dailės gimnazijos mokiniais. Efektingą spalvotą pelėdą, bei kitus piešinius nupiešusi komanda įkvėpė prie Meno tako jungtis mažuosius lankytojus ir jų tėvelius.

Dar vieną taką sukūrė LDS Kauno skyriaus tekstilės sekcija. Pėdomis tapomą didžiulį audinį panoro išbandyti net keturkojai!

Praalkusieji galėjo renginį stebėti prie Pankiki vaflių ir blynų vagonėlio staliukų ir pasivaišinti Pelėdų kava.

Pasistiprinę lankytojai dalyvavo menininkių Valdos Verikaitės ir Audronės Andrulevičienės organizuotose Tiffany stiklo dirbtuvėse, kuriose buvo galima pasigaminti individualius vitražus.

Išbandyti jėgas kvietė ir LDS Kauno skyriaus odos sekcija, kurios dirbtuvėse buvo galima ne tik pasigaminti odinį pakabuką, bet ir išvysti Algimanto Šlapiko ekslibrisų parodą.

Dar vieną parodą sukūrė patys lankytojai – LDS Kauno skyriaus akvarelės sekcijos organizuotoje dirbtuvėje, nulieję savo kūrinius lankytojai čia pat juos ir išeksponavo.

Muzikinį foną kūrė skulptorius Artūras Žilinskas, netikėtai atskleidęs dar vieną savo talentą – groti gitara ir DJ Erichas.

Medžių pavėsyje ant pledų įsitaisę pikniko lankytojai stebėjo ledo skulptūros kūrimo procesą. Skulptorius Kęstutis Lanauskas sukūrė tikrą ledo barą.

Šalia pastarojo, lankytojams buvo vedama optinio meno edukacija, kurios „vinimi” tapo portreto kūrimas. Iš šešių spalvų smeigtukų sukurtas italo Maneskin vokalisto portretas, atsitraukus didesniu atstumu virto kone fotografija.

Kodėl italo portretas? Ogi šiemet, prie organizatorių prisijungus Kauno miesto ir Italijos miesto Kava de’Tirenio savivaldybėms piknikas tapo itališku!

Net dvi parodas – autorių Angelo Tortorellos ir Giuseppės Cicalesės buvo galima išvysti ant vėliavos kalnelio, o vakare, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto salėje pasiklausyti pianisto Antonio Meli koncerto.

Renginį vainikavo itališko filmo „Totorių dykuma” pristatymas ir peržiūra po atviru dangumi.

 

Dalinamės pikniko akimirkomis ir susitiksime kitąmet!

Foto autoriai: Gintautas Vaičys, Jolanta Šmidtienė, Kęstutis Michailovas ir Kauno miesto savivaldybė

 

Skip to content